London Knights подобряват резултата си до 2-0 на 2024 Memorial Cup с победа над Moose Jaw Warriors
Global News | 2024-05-28 | 06:28:05

Сам О'Райли вкара веднъж и добави асистенция, докато London Knights победиха Moose Jaw Warriors с 5-4, за да спечелят втората си победа на турнира Memorial Cup 2024 в Saginaw, Мичиган.

Уориърс направиха нещата късно, но Лондон издържа до последните 3:55 на мача.

Ийстън Коуън и Всеки от Денвър Барки имаше по две асистенции през нощта.

О'Райли беше обявен за играч на мача.

Уориърс започнаха резултата само 3:39 след началото на мача на гол на Denton Mateychuk, който подчертава яростно начало на Moose Jaw.

Вратарят на Лондон Майкъл Симпсън показа десен фланг и спъна играча на годината в WHL Джагър Фиркус в първата минута на мача и още една шайба от греда до Симпсън малко след гола на Матейчук.

През цялото ранно отчаяние на Уориърс, Найтс останаха спокойни и бяха възнаградени благодарение на тежък форшек от Руслан Газизов.

Той отиде зад мрежата на Уориърс и получи парче от шайба, която след това се процеди отстрани на мрежата на Moose Jaw, където меките ръце на Джейкъб Жулиен мушна пас през гънката към Газизов, който заобиколи далечната греда и Газизов отбеляза своя трети гол в турнира, за да изравни мача при 11:58.

Сам Дикинсън изведе Лондон напред с 2-1 малко по-малко от шест минути по-късно, след като получи подаване от дясната страна на Денвър Барки и удари с ръка удар, за да изпрати Найтс в съблекалнята напред с гол.

Вторият период включва пет гола и помогна на Лондон да увеличи преднината си до двойка след 40 минути.

Извънредни новини от Канада и околностите светът, изпратен до вашия имейл, както се случва.

Итън Семенюк изравни мача с 2-2, след като направи отскок при 7:01.

Найтс излязоха напред отново две минути и една секунда по-късно, когато Сам О'Райли пусна рамо и направи плавно движение към мрежата от лявата страна и нанесе удар в горния ъгъл покрай Джаксън Унгар, за да направи 3-2.

След това О'Райли даде храна на Ландън Сим при двубой един и той отбеляза точно когато дузпата в Лондон свършваше. Голът влиза в книгите при еднаква сила и Найтс имаха най-голямата си преднина в мача.

Лондон увеличи това преднина до 5-2 с гол на Каспер Халтунен, но точно шест секунди по-късно Семенюк вкара втория си гол в мача, след като удари извън синята линия, който се заби в мрежата на Найт.

Последният период продължи без гол, докато Moose Jaw не извади вратаря Унгар с повече от четири минути до края и задръстване на гол линията доведе до гол на Мартин Рисави при 16:55 и преднината на Найтс намаля до един гол при 5-4.

Лондон удържа оттук нататък и спечели втората си победа, която създава много проста математика на тазгодишния турнир.

Воините ще се изправят срещу Drummondville във вторник, 28 май и загубилият от играта ще бъде елиминиран.

Рицарите се изправят срещу Saginaw Spirit на следващия ден и победителят ще спечели довиждане направо до финала на Мемориалната купа.

Moose Jaw надмина Лондон с 30-28.

Найтс бяха 1 към 2 при силовата игра и 4-за-4 при дузпата.

Майкъл Симпсън сложи край на продължителна суша без прекъсване на OHL

31 спасявания на Майкъл Симпсън при победата на Найтс с 4-0 над Дръмондвил на 25 май отбеляза първия шаут от вратар на OHL на събитието, откакто Джордан Бинингтън победи Kootenay Ice през 2011 г.

Симпсън направи всякакви ключови спасявания по време на играта и дори получи ръка или стик от Нападателят на Лондон Макс Маккю, който успя да спре шайба на голлинията, след като тя премина през ръката на Симпсън. Симпсън се появява за втори път на Мемориалната купа, след като води Питърбъро Пийтс там миналия сезон.

Следва

Реваншът между Лондон и Сагино ще се проведе в сряда, 29 май в Dow Event Center в Сагино, Мичиган.

Найтс елиминираха Духа в шест мача от сериите на шампионата на Западната конференция.

Сагино е 2-0 на турнира след 5- 4 победи над Moose Jaw в първата вечер и победа с 4-3 срещу Drummondville на 26 май.

Отразяването на мача ще започне в 19:00 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и на Приложение Radioplayer Canada.